Removal
Pokud se potýkáte se zastaralým, neestetickým, příliš výrazným, několikrát přetetovaným permanentním make-upem nebo takovým, který má nežádoucí odstín?
Removal technika je pro pokožku méně traumatizující než laser. Technický postup je obdobný jako tetování. Do pokožky se vtetuje roztok, který na sebe následně váže pigment a tělo ho postupně vylučuje. Způsob odstraňování je velmi šetrný a velmi účinný zejména u teplých odstínů, jako je červená a oranžová, která většina laserů neumí zachytit. Délka zákroku 1 hod.
Počet sezení je individuální. Nejvíce záleží na tom, jak váš starý PMU vypadá. Nelze předem určit, kolik sezení bude potřeba udělat na celkové odstranění, záležína výsledku po prvním zákroku. Někdy stačí pouze jedno sezení, jindy je potřeba docházet například půl roku. Určujícím faktorem je typ pigmentu a hloubka, která byla v případě vašeho starého PMU použita. Avšak při každém removal zákroku váš starý permanentní make-up zesvětlá.
- 24 hodin nepít kofeinové a alkoholické nápoje.
- 14 dní před nepodstupovat chemický pealing nebo laser. Nebýt spálená od solária, nebo sluníčka.
- 14 dni po dobrání antibiotik
- 1 měsíc po botoxu nebo výpni kys. hyaluronové
- pokud se chystáte na dovolenou k moři nebo na wellness, jít na zákrok nejpozději 14 dní před odjezdem
- Nemoci srdce a cév
- Zvýšená krvácivost, snížená srážlivost krve (Heparin, Varfarin, Acylpyrin
- vysadit 28 dní před aplikací)
- Alergie na jehly, anestetika a desinfekční prostředky
- Užívání antibiotik, psychofarmaka
Infekční onemocnění – virová hepatitida, AIDS, onemocnění dýchacího traktu, různé virózy, ale i banální rýma - Kožní onemocnění
- pokud klient trpí jakoukoliv kožní nemocí v místě provedení PMU (psoriáza, plísňové onemocnění aj.)
- Vysoký krevní tlak není překážkou, ale tlak musí být kompenzován léky
- Cukrovka (diabetes mellitus) – v případě držení diety je provedení bezproblémové, při aplikaci inzulínu je lepší konzultace s lékařem
- Koloidní jizvy
- Pokud je zvýšený nitrooční tlak, není vhodné provádět aplikaci očních linek
- Onemocnění štítné žlázy – konzultovat s ošetřujícím lékařem
- Osoby pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek
- Těhotenství, šestinedělí, v době kojení není vhodné.
- Porucha imunity, např. po chemoterapii lze provádět nejdříve za 6 měsíců
- První tři dny menstruace (nedoporučuje se)
- Péče po zákroku je velmi důležitou součásti celého procesu.
- Po zákroku je důležité dodržovat tyto pokyny:
- Prvních 12 hodin si ošetřenou oblast důkladně ale šetrně omyjte vatovým tamponem navlhčeným ve vodě. To vše se provádí každé 2 hodiny.
- Od následujícího dne je důležité se vyhnout styku s vodou v ošetřené oblasti a to do doby než zcela zmizí stroupky v tetované oblasti.
- Vyhněte se slunci, soláriu, sauně, bazénu a sportovním aktivitám po dobu alespoň jednoho týdne. Sluneční záření a pot mohou ovlivnit barvu a kvalitu permanentního make-upu.
- Neškrábejte ani neodstraňujte strupy. Nechte je samovolně odpadnout. Pokud je odstraníte předčasně, můžete poškodit kůži a způsobit nerovnoměrné zabarvení nebo jizvy.
- Po zákroku může dojít k mírnému otoku, zarudnutí, pálení nebo svědění kůže. Tyto příznaky jsou normální a postupně odezní. Pokud se objeví silný otok, bolest, horečka, hnisání nebo alergická reakce, okamžitě kontaktujte svého tatéra nebo lékaře.
